RSS
piątek, 06 lipca 2012

Nowofunlandy, choć są postawnymi psami, nie potrzebują wiele do szczęścia. Chodzi też o karmienie psa tej rasy...Gdy gotujemy coś sobie, wrzućmy do garnka jeszcze jeden duży kawałek mięsa. potem po ugotowaniu, zmieszajmy z jakimiś warzywami. Jeżeli pies jest jeszcze głodny, dobrze jest postawić pojemnik z suchą karmą. Wtedy pies będzie miał nie określony czas jedzienia.

Dietę psa, oczywiście urozmaicajmy. Pies może jeść obiad tak jak my. Nie zapomnajmy o witaminach. W niektórych karmach są witaminy, odpowiednie do rozwoju psa. Jednak warto odwiedzić czasami sklep zoologiczny. 

czwartek, 05 lipca 2012

WAKACJE to czas, gdy psy są problemem. Nie oddawajmy ich do schroniska, albo w lepszym przypadku do pensjonatu dla psów. Zabierzmy je ze sobą. Psy także potrzebują odpoczynku. Gdy mamy nowofunlanda, preferuje "MORZA SZUM, PTAKÓW ŚPIEW":p:p:p

20:01, patrycja011711
Link Dodaj komentarz »

Nie jesteście sobie w stanie wyobrazić, jakie wodołazy czyli NOWOFUNLANDY są słodkie. Jednak potrzebują "odpowiedniego miejsca na ziemi". Gdy chcemy mieć psa tej rasy, musimy zadbać by miał miejsce do biegania. By nie był zależny od nas, tylko aby szedł na spacer wtedy, kiedy mu się to podoba. Najlepszy jest ogród lub łąka. Wodołaz napewno będzie wdzięczny wam, gdy w ogrodzi postawicie basen, w którym zmieściły by się dwa takie psy. Wtedy pies będzie miał miejsce do pływania.

                                Pies jest naszym przyjacielem

Wiecie co? Muszę wam coś zdradzić...;) Chodzi o to jak powstał ten blog. Od lat, chcę mieć nowofunlanda. Jednak mam już trzy psy i nie mogę kupić czwartego. Jest to nie kożystne z powodów utrzymania piesków. Ale muszę się jakoś wyładować więc postanowiłam stworzyć blog:P. Takie proste. A wiecie jak cieszy?

16:24, patrycja011711
Link Dodaj komentarz »

Samica NOWOFUNLANDA potrafi osiągnąć w kłębie 75cm.

Samiec NOWOFUNLANDA potrafi osiągnąć w kłębie 85cm.

Waga samicy to około 55kg. 

Waga samca to około 65kg. 

14:53, patrycja011711
Link Dodaj komentarz »

Nowofunlandy-Wodołazy, choć budzą respekt, są przyjazne społeczeństwu. Ich umięśnione ciało, wykorzystywane są do ratownictwa wodnego. Jeden nowofunland należący do Napoleona Bona Parte, podczas podróży statkiem uratował swego właściciela gdy ten wypadł za burtę. Czy te psy nie zasługują na uwagę?

14:44, patrycja011711
Link Dodaj komentarz »